özel ders şehirlerarası nakliyat istanbul evden eve nakliyat panax
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU NİSAN AYI İKİNCİ TOPLANTISI TOPLANTISI YAPILDI.

 • Kategori
  :Çevre Haberler
  Tarih :25/4/2014
  Okunma Sayısı :714
  Antalya Kent Konseyi Çevre Calışma  Grubu'nun Nisan ayı toplantısı ''Hafriyat ve inşaat atiklari sorunlari'' gündemiyle Peyzaj Y. Mimari Neslihan YALCIN baskanliginda gerçekleştirilmiştir. 
  Toplantı,  iki bölüm haline gerçekleştirilmiştir.  Ilk bölümde,  Çevre Grubu'nun ilgili kurumlardan konukların da katılımı ile gerceklestirilen  Ocak ve Şubat ayları toplantıları ile ilgili genel bir degerlendirme yapilmis; Mayıs ve Haziran ayında gerçekleştirilecek toplantıları ile ilgili gündem önerileri gorusulmustur. 
  Akabinde Grup Divan Sekreteri Halil GUL, 23 Şubat tarihinde gerçekleşen Phaselis eyleminden derlenmis oldugu kareleri bir sunum eşliğinde grup üyeleri ile paylasmistir. Ardindan grup üyeleri ile birlikte eylemin genel bir değerlendirilmesi yapılmıştır.  
  Phaselis'te yapılması planlanan 5 yıldızlı otel projesi ilgili son gelişmeler   paylasilarak toplantinin ''Hafriyat ve inşaat atiklari sorunlari'' nin gorusulecegi ikinci bölüme geçilmiştir. 
  Toplantının ikinci bölümünde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden; Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez ve Aksu İlçe  belediyelerinden katılan konukların katılımı ile ''Hafriyat ve inşaat atiklari sorunlari'' değerlendirilmiştir. 
  Inşaat sektörünün son derece hareketli olduğu Antalya kentinin hafriyat ve inşaat atıklarının depolanacagi ve geri donusume tabii olacağı bir sahasının olmadigi; bu atıkların rastgele alanlara bosaltilmasinin gerek cevre sagligi, gerekse estetik açıdan kent halki uzerinde ileri derecede  memnuniyetsizlik yarattığına dair mevcut durum konuklara aktarılmıştır. Kentin bir veya daha fazla atık depolama sahasının planlanması, depolama ve donusum için belediyelerin bir yönetim planı oluşturması gibi gereklilikler gorusulmus; bu alanların imar planlarindaki yeri, bu çalışmaların hangi aşamada olduğuna dair bilgilendirmeler ise ilgili kurumlari temsil eden konuklar tarafından gerçekleştirilmiştir. 
  Toplantının sonucunda, bir takım bürokratik aşamalarda çözümsüz kalmış olan bu durumun hızlandırılması için gayret gösterilecegine dair konuklardan söz alinmis; Çevre Grubu'nun konu ile ilgili hazırlayacağı bir rapor ile de bu çalışmaların hızlandırılması hususunda gereken desteğin verileceği belirtilmiştir. 
  Toplantı,  teşekkür, iyi dilek ve temennilerle sona ermiştir. 
  Çevre Haberler
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU 2018 OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU KIZILLI ENTEGRE TESİSLERİ’NE İNCELEME GEZİSİ.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI
  5 Haziran Çevre Günü
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU MART AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU OCAK AYI İKİNCİ TOPLANTISINI YAPTI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU DİVAN SEÇİMİNİ YAPTI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  Çevre Çalışma Grubu Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı
  Çevre Çalışma Grubu Ocak Ayı Toplantısı Yapıldı
  Çevre Çalışma Grubu Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı.
  ÇEVRE GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  12