özel ders şehirlerarası nakliyat istanbul evden eve nakliyat panax
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

 • Kategori
  :Çevre Haberler
  Tarih :6/6/2014
  Okunma Sayısı :778
      Çevre Çalışma Grubu 5 Haziran 2014 Çevre Gününde günün anlam ve önemine ilişkin basın açıklaması yaptı.                                                                                           
   
                                                                                                      Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu 
   
                                                                                                     5 Haziran Çevre Günü Basın Açıklaması
   
   
  YETKİLİLERE SESLENİYORUZ! YAŞAM ALANLARIMIZI HİÇE SAYAN YATIRIMLARIN VE UYGULAMALARIN TAKİPÇİSİ OLMAYA; GEREK KAMUOYUNA GEREKSE YETKİLİ MERCİİLERE DOĞRUYU, İYİYİ, GÜZELİ ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ!
   
  1972 yılında Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından İsveç‘in başkenti Stockholm‘de düzenlenen  zirvede, 5 Haziran tarihi "Dünya Çevre Günü" olarak ilan edilmiştir. O tarihten bu yana her yıl kamuoyunun dikkatini çevre sorunlarına çekmek, halkın katılımını geliştirmek ve politik ilgiyi arttırmak üzere dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde ve kentimizde de çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. "İnsanın, hürriyet, eşitlik ve yeterli yaşam koşulları sağlayan onurlu ve refah içinde bir çevrede yaşamak temel hakkıdır!" Bu çağrının üzerinden tam 42 yıl geçmiştir.
   
  Dünyamızda ve ülkemizde "sağlıklı ve nitelikli çevrede yaşama hakkı"nı elde edebilmek ve bu hakkı sürdürülebilir kılmak adına verilen mücadeleye, Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu olarak kentimizde destek vermekteyiz.
  Kentimiz, sahip olduğu doğal alan potansiyeli nedeniyle gerek turizm, gerek inşaat, gerekse enerji üretimi bakımından pek çok sektörel alanda çevresel tehditlere en yakından maruz kalan illerimizdendir. 
  Antalya bugün; akarsularımızı tehdit eden ÇED’siz Hidro Elektrik Santraller; yeraltı ve yerüstü sularımızı, bitki örtümüzü ve yaşam alanlarımızı tehdit eden plansız taş ve mermer ocakları; sahil şeridine konuşlanmış tursitik tesisleri; arkeolojik sit sınırlarına dayanmış ve Milli Park sınırları içinde kalan 5 yıldızlı otel projeleri, kentin rastgele noktalarına dökülen hafriyat toprağı ve inşaat atıkları ile aynı anda mücadele etmek durumunda kalan; hava-su-toprak-gürültü ve görüntü kirliliklerinin tamamı ile karşı karşıya kalmış bir savaşçı pozisyonundadır.
  Bizler, Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu olarak, her türlü olumsuz gelişmeye rağmen, bilimin, hukukun ve umudumuzun ışığında doğal varlıklarımızın ve yaşam alanlarımızın korunması gerektiğini savunmayı, toplumsal sorumluluğumuz ve ahlaki görevimiz olarak kabul etmekteyiz. 
  Bizler, Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu olarak, doğal ve milli parklarımızın, tabiat varlıklarımızın korunarak güvence altına alınması gerektiğini, betonlaşmaya yönelik hızla ilerleyen çarpık kentleşmeye son verilmesi gerektiğini, kış aylarında yaşadığımız hava kirliliğinin artık son bulması gerektiğini, kontrolsüz madencilik faaliyetleriyle ortaya çıkan çevre tahribatının engellenmesi gerektiğini, güneş kenti olan ilimizde yenilenebilir enerjinin hak ettiği şekilde kullanılması gerektiğini, çevre korumanın sadece mevzuatlarla değil bilinçlendirme faaliyetleriyle de desteklenmesi gerektiğini anlatmaya devam edeceğiz. 
  Phaselis Antik Kenti sınırında, Olimpos Beydağları Milli Parkı içerisinde yapılması planlanan 5 yıldızlı otel projesi öncelikli olmak üzere, yaşam alanlarımızı hiçe sayan yatırımların takipçisi olmaya devam edeceğimizi; doğaya saygılı turizme ve temiz enerjiye olan inancımızı sürdüreceğimizi; ormanlarımızın ve sularımızın korunması için daima doğruyu, iyiyi, güzeli gerek kent sakinlerine gerekse yetkili kurum ve kuruluşlara anlatmaktan vazgeçmeyeceğimizi basın ve kamuoyu ile paylaşırız. 
  Çevre Haberler
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU 2018 OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU KIZILLI ENTEGRE TESİSLERİ’NE İNCELEME GEZİSİ.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI
  5 Haziran Çevre Günü
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU MART AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU OCAK AYI İKİNCİ TOPLANTISINI YAPTI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU DİVAN SEÇİMİNİ YAPTI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI YAPILDI.
  ÇEVRE ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  Çevre Çalışma Grubu Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı
  Çevre Çalışma Grubu Ocak Ayı Toplantısı Yapıldı
  Çevre Çalışma Grubu Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı.
  ÇEVRE GRUBU KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  12