özel ders şehirlerarası nakliyat istanbul evden eve nakliyat panax
  SAĞLIK ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI

 • Kategori
  :Sağlık Haberler
  Tarih :2/7/2014
  Okunma Sayısı :778

   

   

  Sağlık Çalışma Grubu Dr. Arif Bulut başkanlığında toplandı. Toplantıda Konyaaltı İlçesi Çakırlar bölgesinde bulunan taş ocakları ve genelde taş ve kum ocaklarının insan sağlığına etkileri konusu görüşüldü.

   

  Taş ve Kum Ocaklarının bulunduğu bölgelerdeki köylerde yaşayan vatandaşlarda akciğer hastalıkları astım ve kanser gibi hastalıklarının görüldüğü, son yıllarda bu tür hasta vakaların sayılarında artış gözlendiği bilgileri paylaşıldı.

   

  Toplantıya katılan kurum temsilcileri ve muhtarlar gözlemlerine dayanarak taş ocaklarının insan sağlığına ve çevreye verdiği zararları anlattılar.

   

  Toplantı sonunda katılımcılar, konunun ilgili kurumlar tarafından sorunun araştırılarak en kısa zamanda gerekli önlemlerin alınması yönünde girişimlerde bulunulmasını kararlaştırdılar.

   

  Toplantıya; Sağlık Sendikası, Tabipler Odası, Belediyeler, Muhtarlar, Akdeniz Üniversitesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü, İlgili dernekler, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Çevre Platformu temsilcileri katılmıştır.