özel ders şehirlerarası nakliyat istanbul evden eve nakliyat panax
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU 2015 MART AYI TOPLANTISI YAPILDI.

 • Kategori
  :İmar ve P. Haberler
  Tarih :26/3/2015
  Okunma Sayısı :1033

  Antalya Kent Konseyi İmar ve Planlama Çalışma Grubunun mart ayı toplantısı kent bilgi sistemi gündemiyle N.E.Ü Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Savaş DURDURAN’ın konuşmacı olarak katılımıyla Dr. Ebru Manavoğlu başkanlığında toplanmıştır. Toplantının başlangıcında açılış konuşması yapan Manavoğlu kentlerde daha nitelikli hizmet görmek; doğru ve hızla erişilebilecek veri/bilgiye her zaman ihtiyaç duyduklarını ancak bu bilgiler; kentin yapısı gereği, farklı uzmanlık alanları içinde, sınırlı sayıda, dağınık ortamlarda bulunduğunu ifade etmiştir. Bu yaklaşım verilerin toplanması, güncellenmesi, analizi ve sunulması için yeterli değildir. Aynı zamanda bir kentin teknik alt ve üst yapısının denetim altında tutulması, ulaşım kontrolü, kentsel sorunlara çözüm üretilmesi yerel yönetimlerin “bilgi yönetimi” düzeneklerini yeniden oluşturmasına ihtiyaç bulunmaktadır. Bu bakımdan Antalya’da kent bilgi sistemiyle ilgili tüm aktörleri bir araya getirerek bir toplantı düzenlediklerini ve bu toplantının gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Harita Mühendisleri Odası başkanı Veysel Barut ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etmiştir.

  Toplantıya Antalya Kent Konseyi İmar ve Planlama çalışma grubu üyeleri, Sivil toplum kuruluşları, ASAT, meslek odaları temsilcileri, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi, İlçe belediyeleri temsilcileri, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyeleri ve öğrencileri, birçok kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katılmışlardır.

  Doç. Dr. Savaş DURDURAN  sunumunda kent bilgi sistemi kavramını, yasalarımızdaki durumunu, uygulama olanaklarını, sorunları ve Türkiye kentlerindeki örnek uygulamalar hakkında bilgilendirme yapmıştır. Kent bilgi sisteminde başarıya ulaşabilmek için projeye ilişkin yatırımların yapılması ve kesin kararlı olunması gerekliliği üzerinde vurgu yapmıştır. Ayrıca kent bilgi sistemi tasarımının yapılarak en kısa sürede fizibilite etüd çalışmasından sonra hayata geçirilmesi gerektiğini, kent bilgi sisteminin kurulması halinde belediye gelirlerinin artacağını ifade etmiştir.

  Toplantı sonucunda bilgi sistemi konusunda kurumlar arası koordinasyon eksikliğinin bulunduğuna, her kurumun farklı bir çalışma içinde bulunduğuna ve bu konuda farklı bir toplantıya daha ihtiyaç olduğu ifade edilmiştir. Toplantı iyi niyet ve temennilerle sona ermiştir. 

  İmar ve P. Haberler
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU ARALIK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU AĞUSTOS AYI TOPLANTISI YAPILDI
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU SON TOPLANTISINI YAPTI
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU MAYIS AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU MART AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA GRUBU ŞUBAT AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA GRUBU AĞUSTOS AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA GRUBU NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU MART AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA GRUBU OCAK AYI TOPLANTISI YAPILDI.
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU ARALIK AYI TOPLANTISI YAPILDI
  İMAR VE PLANLAMA ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI.
  İMAR PLANMA ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI
  123