özel ders şehirlerarası nakliyat istanbul evden eve nakliyat panax
  II. ANTALYA İÇME SUYU VE SORUNLARI SEMPOZYUMU

 • Kategori
  :Altyapı Haberler
  Tarih :7/5/2015
  Okunma Sayısı :642

   

   

  Kaynaklarımızın miktar ve kalitesi, atıksu ve arıtma çamuru yönetimi, havza koruma çalışmaları ve su kaynaklarının kullanılması konularında bilim insanları ve karar vericilerini biraraya getirilerek strateji geliştirilmesine katkıda bulunulması hedeflenen “II.Antalya İçme Suyu ve Sorunları Sempozyumu” gerçekleşti.

  Sempoyum açılış konuşmalarında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Cumali Kınacı, "Su Kanunu Taslağında su yönetimindeki çok başlılığın önüne geçildiğini, suyla ilgilenen çok kurum ve kuruluşun olduğunu, ama bir sorun ortaya çıktığında kimsenin sorumlu olmadığını söyledi. Cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana Türkiye'nin en önemli probleminin su kullanımı olduğunu ifade eden Kınacı, bu sorunun çözümü için Su Yönetimi Genel Müdürlüğünün kurulduğunu kaydetti.

  Antalya Kent Konseyi,  Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü ve Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) tarafından düzenlenen II. Antalya İçme Suyu ve Sorunları Sempozyumunda; Su Kanunu Taslağı hazırladığı, taslak için değişik kurum ve kuruluşlardan fikir aldığı ve çalıştaylar yapıldığı bilgileri paylaşıldı.

  İki gün devam eden Sempozyum süresince çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve Su ile ilgili yöneticiler örnek çalışmalarla ilgili bildiriler sunarak akademik değerlendirmelerde ve önerilerde bulundular. Ayrıca Antalya içme suları yer altı ve yer üstü su kaynakları da sempozyum süresince ele alınan konular arasında yer aldı.