özel ders şehirlerarası nakliyat istanbul evden eve nakliyat panax
  Sağlık Çalışma Grubu Ocak ayı toplantısı yapıldı.

 • Kategori
  :Sağlık Haberler
  Tarih :27/1/2016
  Okunma Sayısı :451

  Sağlık Çalışma Grubu Ocak ayı toplantısı yapıldı.

   

  Sağlık Grubu Dr. Arif Bulut başkanlığında toplandı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve STK üyelerinin de katıldığı toplantıda evsizlerin sağlık ve barınma problemleri görüşüldü.

  Toplantıda; sokakta yaşayan evsizlerin psikolojik sorunlarının da olduğu toplumun sağlığı için bu kişilerin kayıt altına alınması gerektiği vurgulandı. Aynı zamanda kanser hastaları ve engelli kişilerin de aralarında olduğu evsizlerle ilgili alınacak önlemlerin neler olduğu tartışıldı. Bu konuda İl Müftülüğünden yardım alınması, madde bağımlısı evsizler ile ilgili psikolojik yardım alınması gerektiği ve aynı zamanda Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü , Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Yerel Yönetimlerden yetkililerle görüşülerek yapılması gerekenler konusunda yardım alınması kararlaştırıldı.

  Evsizlerle ilgili sürdürülebilirliği olan kurumsal hizmetlerin gerekliliğine ve bu hizmetleri yürütecek kurumların belirlenmesine, bu konuda öneri raporu hazırlanarak ilgili kurumlara sunulmasına karar verildi.